MaR TRADE, s. r. o.

Obchodné zastúpenie firiem ZPA Nová Paka, REMAK TRADE Rožnov pod Radhoštěm, ZPA EKOREG Ústí nad Labem, JSP Nová Paka, Keller - Drück, A.P.O. - ELMOS Nová Paka, Regmet Valalašské Meziříčí, Landis & Gyr, Prematlak Stará Turá a Manomer SK Častkovce


« späť Novinky » Oddeľovacie membrány

Oddeľovacie membrány

Oddeľovacie membrány slúžia predovšetkým na zabránenie priameho kontaktu meracieho prvku s meraným médiom. Agresívne, znečistené alebo viskózne médium, môže zapríčiniť jeho znefunkčnenie a stratu času vo výrobe alebo poškodenie výrobného stroja.

Oddeľovací set sa skladá z oddeľovacej membrány, tesnenia, objímky a protikusu. Náš protikus bol navrhnutý a vyrobený špeciálne pre aplikácie, kedy sa v meranom médiu objavujú mastnoty z armatúr a ich mazív, ktoré upchávali procesné pripojenie snímačov tlaku. Protikus alebo tiež zberná komora je kónicky vyfrézovaná pre lepší odvod nečistôt z komory pri jej odkaľovaní. Priestor medzi oddeľovacou membránou a meracím prvkom snímača tlaku je vyplnený špeciálnym hydraulickým olejom, ktorý prenáša tlak média na merací prvok. Vyplniť túto komoru nie je možné v bežných podmienkach ale je nutné túto operáciu nechať na skúsených odborníkov so špeciálnym náradím. Po vyplnení komory olejom, je nutné na snímači nastaviť správny rozsah.

Celá tlaková súprava je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele a odoláva tlaku do PN40. Veľkosť membrány sa určuje od veľkosti tlaku, požiadavky na citlivosť, prípadne od množstva nečistôt v médiu. Pre spojenie membrány a komory sa používa rýchlo spojka – objímka klbová s krídlovou maticou. Táto je vhodná pre nižší tlak do PN16. Objimka „High Pressure“ sa používa na vyššie tlaky a spája sa dvojicou skrutiek.

tlaková súprava s oddeľovacím prvkom tlaková súprava s oddeľovacím prvkom
tlaková súprava s oddeľovacím prvkom membrána DN80 s teflónovou úpravou zberná komora DN80 s objímkou pre tlak do PN16 zberná komora s objímkou pre tlak do PN40 zberná komora s objímkami

« späť

aktualizácia: 17.10.2016 | počet zobrazení: 6366

© 2013 - 2023 MaR TRADE, s. r. o. | All rights reserved | Created by K3 GROUP, s.r.o.