MaR TRADE, s. r. o.

Obchodné zastúpenie firiem ZPA Nová Paka, REMAK TRADE Rožnov pod Radhoštěm, ZPA EKOREG Ústí nad Labem, JSP Nová Paka, Keller - Drück, A.P.O. - ELMOS Nová Paka, Regmet Valalašské Meziříčí, Landis & Gyr, Prematlak Stará Turá a Manomer SK Častkovce


APOSYS 10

APOSYS 10

Na stiahnutie

Kategória: Prístroje » elektronické regulátory
Výrobca: A.P.O. - ELMOS

Regulátor APOSYS 10 je mikroprocesorový regulačný systém, určený na monitorovanie a riadenie technologických procesov.
Vstupná časť prístroja je osadená univerzálnym 16 bitovým prevodníkom s galvanickým oddelením, ktorý umožňuje pripojiť na vstupné svorky odporový snímač Pt100 alebo Ni1000, niekoľko typov termočlánkov, unifikovaný prúdový či napäťový signál. Zvoliť typ vstupného signálu možno v programovacom móde.
Výstupné prvky sú miniatúrne relé. Stav výstupov je indikovaný kontrolkami. Na výstupe 1 je realizované kúrenie, na výstupe 2 chladenie, výstupy 3 a 4 sú alarmové. Pre trojpolohovú reguláciu sa využívajú výstupy 1 a 2.
Prístroj sa ovládá 4 klávesami na čelnom paneli. Všetky naprogramované údaje sú uložené v pamäti EEPROM, čím je ich zálohovanie zajistené i po vypnutí prístroja.
Prístup do programovania parametrov možno zablokovať pomocou hesla. Je možné zameziť prístup do všetkých nastavení, alebo ponechať voľný prístup k nastaveniu požadovanej hodnoty.
Priebeh regulácie je na konštantnú hodnotu (u APOSYS 10–1). Jedným s programovateľných parametrov je typ regulácie. Je možné použiť reguláciu dvojpolohovú, proporcionálnu, PID alebo PID trojpolohovú.
K automatickému prednastaveniu konštánt PID regulácie slúží funkcia TUNE. Výstup dát je realizovaný po sériovej komunikačnej linke RS 232 alebo RS 485. Komunikácia je typu master – slave. Sériovú linku je možné objednať izolovanú. Súčasťou dodávky je komunikačný protokol a program pre diaľkové nastavenie a archiváciu dat.

Technické parametre

Počet/typ vstupov 1/Pt100, Ni1000, J, K, E, T, R, S,B, prúdový alebo napäťový signál
Galvanické oddelenie áno
Presnosť ±0,1 %
Počet/typ výstupov 5/4x relé, 1x analog
Komunikácia RS 232, RS 485 s možnosťou galvanického oddeenia
Displej dvojitý 4miestny LED červený
Regulačné algoritmy on/off, PID
Zálohovanie dát EEPROM
Reálný čas áno
Spôsob ovládania z čelného panela - 4 tlačítka alebo PC
Prevedenie panelové
Napájanie 230 VAC, 24 VAC, 24 VDC
Krytie IP 54
Rozmery 48x96x119 mm
Otvor do panela 43,5x90,5 mm (s otvormi priemer 3 mm v rohoch)
Pracovná teplota 0 až 60 °C

© 2013 - 2024 MaR TRADE, s. r. o. | All rights reserved | Created by K3 GROUP, s.r.o.